Skip to main content

Wystawa interaktywna #rza2070 na FPM 2015

By 2 czerwca, 20155 marca, 2016event, festiwal, nowe media, video art, vvvv, wizualizacje

Przez ostatni tydzień współtworzyłem wystawę interaktywną Aleksandra Rusina pt. #rza2070. W kameralnej atmosferze z okna restauracji Konfitura rozświetlałem kamienicę w samym centrum miasta przy Rzeszowskim Ratuszu.

Projekt był niejako zwiastunem odbywającego się przez weekend Festiwalu Przestrzeni Miejskiej i zarazem akcja artystyczną, do której każdy mógł dołączyć wrzucając swoje zdjęcie na instagram.

#rza2070
Wystawa interaktywna #rza2070  miała zachęcać do dokumentowania rzeszowskiej architektury z lat 20-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Okres ten zamyka klamrą najciekawsze wydarzenia w rzeszowskiej przestrzeni, m.in. znakomitą modernistyczną architekturę oraz ciekawe założenia z okresu socjalizmu.

Instalacja polegała na fotografowaniu i hasztagowaniu #rza2070 zdjęć, by kolejnego dnia zobaczyć je w wielkim formacie. Wszystkie zdjęcia jakie pojawiły się na instagramie z hasztagiem wystawy, trafiały bezpośrednio do systemu i były wyświetlane na budynku ( po moderacji treści ;).

Everything looks better with a tree in the middle ;) #projection #fullhd #fpm2015

A photo posted by @precyzjaorg on


Dzięki prostemu silnikowi, jaki zbudowałem na potrzeby projektu, każdy z elementów wymappowaliśmy na żywo, dopasowując wszystko tak, by ominąć drzewo. Skrypt pobierał nazwy użytkowników i zdjęcia, prezentując ich prace na ścianie kamienicy w odstępie kilku sekund.

Poniżej galeria niektórych zdjęć, które pojawiły się na wystawie.

więcej zdjęć projektu #rza2070

fot. ViC / RESinet.pl