Do stworzenia interaktywnej instalacji w formie video mappingu w Krośnie, zostałem zaproszony przez Dyrekcję BWA. Galeria miejska dostała do zagospodarowania budynek w samym sercu miasta. Nowy profil działania placówki ściśle związany był z nowymi mediami i technologiami w sztuce.
Pomysłem na interaktywny mapping 3D było wykorzystanie odgłosów gości płynących z budynku, a tym samym ożywienie fasady na czas uroczystości inaugurujących otwarcie nowej siedziby.
Pomyślałem, że niezależnie od tego jak ładny byłby nowy budynek galerii, to ożywiają go wyłącznie ludzie, podobnie jak światło projektora ożywia jego fasadę podczas projekcji.
Interaktywny Mapping 3D zaprojektowany został tak, aby stał się zapisem interakcji osób zwiedzających z budynkiem galerii. Przy wejściu oraz na piętrach budynku ustawiłem mikrofony bezprzewodowo przesyłające dźwięk do jednostki sterującej. Każdy głośniejszy dźwięk zapisany był w postaci cienkiej kreski – textury na fasadzie budynku. Z godziny na godzinę uzupełniając całość budynku światłem.
Na filmie widać, że dolna część budynku jest jeszcze uzupełniana, podczas gdy górne piętra tętnią życiem / światłem projekcji. Na pietrach zebrali się odwiedzający, dzięki temu fasada w dużej części pokryta jest mappingiem.
Oprócz dźwięków z budynku w mappingu 3D z głośników popłynęła generatywna i zmieniająca się w czasie kompozycja dr. Radka Rudnickiego, którą zaprogramował w Max MSP. Odgłosy i dźwięki rozmów przeplatały się z kompozycją elektroniczną, tworząc abstrakcyjne muzyczne tło dla gości wydarzenia.
Mapping 3D zaprojektowany w środowisku VVVV i działał w czasie rzeczywistym od godziny 18 do 22:30.