Skip to main content

Przygotowania do Wschodu Kultury – Interaktywny Mapping 3D „BLOCK”

By 10 czerwca, 20141 lutego, 2020audio, event, festiwal, nowe media, video mapping 3d, vvvv

Już tylko 3 tygodnie dzieli nas od Wschodu Kultury w Rzeszowie. Jak możemy przeczytać na stronie organizatorów „Różnorodność działań, animacji i projektów skupi się wokół wydarzeń towarzyszących oraz idei związanych z: różnorodnością kulturową i dziedzictwem narodowym”. Możemy spodziewać się licznych koncertów takich jak „Art Celebration: Eastern Roots„, wystawy „Plac Sztuki” zamkniętej w kontenerach na rzeszowskich bulwarach, warsztatów oraz wystaw fotograficznych. Gdzie w tym wszystkim znajdzie się grupa Precyzja?

Nasz interaktwny mapping BLOCK będzie można zobaczyć na fasadzie Muzeum Dobranocek przy teatrze Maska. Lokalizacja została wybrana na trasie między rynkiem a klubem festiwalom przy synagogach.

muzem
IMG_20140526_230800

Jesteśmy już po pierwszych testach i realizujemy misterny plan skrzętnie przygotowany na papierze firmowym Starej Drukarni (polecam zamówić cokolwiek z marakują).
Fasadę wybraliśmy ze względu na dogodną lokalizację oraz dekoracyjne rzeźbienia, które będą podstawą dla elementów projekcji. Mapping będzie rozwinięciem projektu SecondStroke, w założeniu ma łączyć elementy audio-reaktywne oraz interaktywne. Cała zabawa będzie polegała na eksploracji przestrzeni fasady i odnajdywaniu w niej ukrytych motywów wchodu. Nagrodą za odnalezienie ukrytego elementu będzie wyjątkowa muzyka, przygotowywana przez rzeszowskiego producenta Musleya.

musleyFot FILZO

Musley : „Zajmuję się stroną audio projektu. Specjalnie na tę okazję przygowouję utwory, z których poszczególnymi warstwami odbiorca będzie mógł wchodzić w interakcję. W znacznej części będą się opierać na samplowanych instrumentach charakterystycznych dla krajów wchodzących w skład Partnerstwa Wschodniego.”

W skład projektu wejdą też utwory przygotowane przy zdalnej współpracy Musleya z producentami zza wschodnich granic. Posłuchajcie jednego z numerów prosto z Mołdawii

Bardzo podoba mi się to że praca przebiega sprawnie i nie jest ograniczona lokalizacją, Patrycja w Jaśle opracowuje tematyczne zestawienia elementów, szkice oraz ich rozmieszczenie na siatce, ja przebywając w Yorku zajmuje się programowaniem całego systemu tak by finalnie wszystko złożyć w jedną całość.

Zapraszam do śledzenia naszej pracy na stronie wydarzenia na FB Mapping na fasadzie Muzem Dobranocek w Rzeszowie