Skip to main content

SecondStroke na Biennale WRO – Sound design

By 11 czerwca, 20132 marca, 2016nowe media

Nieodłącznym elementem video mappingu i instalacji SecondStroke jest dźwięk, nawet jeśli nie jest to świadome postrzeganie to audio-reaktywność projekcji daje dodatkowy efekt w połączeniu z interakcją.

W udźwiękowieniu naszej pracy pomogli dr Radosław Rudnicki, James Mainwaring i Tom Adams, czyli muzyczne trio Space F!ght.
Dźwięki interpretujące elementy obrazu zostały nagrane w studio Katedry Muzyki na Uniwersytecie w York (UK), a o profesjonalny miks i mastering zadbał Radek w późniejszym procesie obróbki.

Motywem przewodnim był ambientowy gitarowy loop SF WRO 01. Poniżej przykład tego i dwóch innych spośród jedenastu ścieżek, jakie towarzyszyły pracy.

Finalnie ścieżka dźwiękowa SecondStroke była losowo dobierana przy każdej próbie eksploracji obrazu. To sprawiało, że doświadczenie wizualno-dźwiękowe było unikalne dla każdego, kto podjął się interakcji. Sterowanie dłonią determinowało też głośnik, z jakiego dobiegały dźwięki, balans L/R stereo działał w czasie rzeczywistym.

To już ostatni tydzień „Pierścieni Saturna” w ramach Biennale WRO 2013 we Wrocławiu, ostatnia szansa, aby tam zobaczyć SecondStroke.