Skip to main content

Mapping na konferencji Startup Summit

By 3 lutego, 20161 marca, 2016dynamiczne, event, nowe media, video mapping 3d, wizualizacje

Celem projektu było stworzenie mappingu otwierającego międzynarodową konferencję dla polskich startupów, organizowaną przez Polską Agencję Rozwoju Przemysłu na Stadionie Narodowym.
Do projektu dołączyliśmy dosłownie na kilka dni przed konferencją, więc tempo prac było zawrotne. Wraz z Dawidem Rysiem stworzyliśmy serię krótkich animacji 3D, podczas gdy Dawid Majewski skomponował muzykę pod intro.
Mapping na konferencji w założeniu miał pokazywać nowoczesny rynek startupów, bazując na estetyce i kolorach logotypu konferencji. Największym wyzwaniem było jednak dostosowanie na żywo elementów składowych do budowanej na miejscu konferencji sceny głównej.
W mappingu każde przesunięcie projektora lub obiektu oświetlanego wytrąca go z maski animacji, nie jest to problemem w przypadku budynków, jednak sprawa komplikuje się w przypadku ruchomych elementów sceny. Wszystko złożyło się w całość nad ranem, tuż przed samą konferencją, a próba generalna poszła zgodnie z planem. Przygotowaliśmy również fragment animacji odpalanej w przerwach i element rozdania nagród. Otwarcie konferencji o godzinie 10:00 rozpoczął nasz video mapping, w przerwach wyświetlane były zaloopowane twarze prowadzących panele, a ja mogłem dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat prowadzenia startupu. Na panelu pojawiło się wielu ciekawych speakerów, przed każdym wejściem słychać było jingiel z fragmentu podkładu Dawida. Gwiazdą konferencji był Alexander Lobov z Uber’a, znanego przewoźnika, który bezlitośnie pitchował pitchował i jeszcze raz pitchował.. wszystko w dobrym guście i duchu konferencji. Pod koniec pierwszego dnia odbyło się wręczenie nagród dla najbardziej obiecujących polskich startupów, przed którym poleciała nasza animacja z nazwami nominowanych projektów.

W video mappingu na konferencji pojawiły się motywy logotypu konferencji wpisane w mapę świata, wirujący rynek ze zmieniającymi się walutami (między innymi BTC) oraz znak nieskończoności, symbolizujący zapętlenie procesów.