Skip to main content

Mapping na ceremonii Mistrzostw Europy w biathlonie.

By 1 lutego, 20171 lutego, 2020event, nowe media, video mapping 3d

Mieliśmy przyjemność zaprojektowania i wyświetlenia mappingu na ceremonii otwarcia IBU Otwartych Mistrzostw Europy w biathlonie 2017 w Dusznikach-Zdroju.
To kolejny mapping, jaki udało się zrealizować w Dusznikach-Zdroju, poprzednia projekcja opowiadała historię miasta. Dzięki innowacyjnemu spojrzeniu Burmistrza miasta na to, jak powinno wyglądać show na skalę europejską, znacznie powiększyliśmy obszar projekcji.
Prawie 12-minutowy mapping na potrzeby wydarzenia podzieliliśmy na dwie części. Rozpoczęliśmy od show z elementami, które zwykle pojawiają się na naszych produkcjach – żywe wizualizacje połączone z muzyką, podkreślające architekturę oraz elementy 3D budowania i dekonstrukcji fasad kamienic. Projekcje uzupełnione zostały o motywy bezpośrednio związane z biathlonem, fragmenty video i prezentacje nowego obiektu sportowego „Duszniki Arena”.
Kolejną częścią mappingu 3D było przywitanie drużyn sportowców z całego świata, w trakcie którego pojawiające się olbrzymie flagi krajów, nagradzane były żywymi brawami.

16326499_1287207844655520_711392262_o (1)


” Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego nadszedł czas na multimedialne szoł, przygotowane specjalnie na tą okoliczność. Na budynku ratuszu zaprezentowany został efektowny mapping, który prezentował między innymi wszystkie reprezentacje zgłoszone do zawodów.”
sportowymagazyn.pl

Na placu rynku zgromadzonych było 35 drużyn biathlonistów, wspieranych przez wolontariuszy, którzy trzymali tabliczki oraz flagi ich krajów. Mapping inauguracyjny został bardzo ciepło przyjęty przez sportowców, o czym świadczyły dziesiątki telefonów starających się uchwycić moment rozpoczęcia mistrzostw.
Mapping na ceremonii uzupełniony został o głos lektorski w dwóch językach. W mappingu zagrały dwa utwory producenta ApproachingNirvana uzupełnione o motywy dźwiękowe przygotowane przez skarb polskiej sceny nudownsteptechno Musley’a.

Fragment mappingu: