Skip to main content

Interaktywny video mapping BLOCK

By 6 lipca, 201427 lutego, 2016event, festiwal, sztuka współczesna, video mapping 3d, vvvv

Projekt BLOCK był video mappingową zabawą eksploracyjną dla uczestników festiwalu Wschód Kultury. Zasady był proste, wystarczyło wejść na podest i przy pomocy dłoni odkrywać kafelki fasady Muzeum Dobranocek, aż do momentu znalezienia wszystkich 3 ukrytych za nimi obiektów.

prec1
fot. Miś Kolorowy

Wymappowane szare bloki ściany wysuwały się i obracały odkrywając barwą przestrzeń i drugą warstwę tej wirtualnej fasady. Każdy ze znalezionych w kolorowych przestrzeniach obiektów wzbogacał doświadczenie dodając kolejną ścieżkę (beat, bass etc.) dźwiękową w utworach przygotowaną przez Musley’a.

Po znalezieniu 3 obiektów, można było usłyszeć wszystkie beaty i elementy muzyczne przez kolejne 60 sekund, po czym zabawa rozpoczynała się na nowo w nowej wersji. Mieliśmy przygotowane 4 alternatywne wersje kojarzące się z krajami partnerstwa wschodniego, elementy te zostały dobrane i przygotowane przez Patrycję Ochałę.

Mapping działał w czasie rzeczywistym a odkryte elementy reagowały do muzyki dodając dynamiki fasadzie. Doświadczenie odkrywania budynku było inne dla każdego  uczestnika. Były osoby metodtycznie odkrywające kafelek za kafelkiem od dołu go góry ale tez takie ,które machając ręka wprawiały w obrót wiele elementów na raz.

all

Mapping, między eksploracją, był na krótko przerywany wizualizacją reagującą na żywo do miksu muzycznego zagranicznych producentów muzyki elektronicznej.
10384807_913992868617695_8986601529472218826_n (1)
Musley – fot. Barbara Błahut

Musley : “Zajmuję się stroną audio projektu. Specjalnie na tę okazję przygowouję utwory, z których poszczególnymi warstwami odbiorca będzie mógł wchodzić w interakcję. W znacznej części będą się opierać na samplowanych instrumentach charakterystycznych dla krajów wchodzących w skład Partnerstwa Wschodniego.”

Algesis https://soundcloud.com/algesis
dj finn https://soundcloud.com/dj_finn
I Am The World https://soundcloud.com/itheworld
KOLOAH https://soundcloud.com/koloah
Nearfield https://soundcloud.com/nearfield-1
RecFrag https://soundcloud.com/recfrag
Andrew Clam https://soundcloud.com/andrew-clam
Organoid https://soundcloud.com/organoid

Stand „the cane” pod kontroler ruchu został zaprojektowany i zrealizowany przez rzeszowską grupę projektantów Pink Ninja, znalazło się na nim też laserowo wycięte precyzyjne logo.
pinknija

Projekt rozpoczynał sie o 21:30 i pzez 2 dni jego trwania praktycznie przez cały czas mieliśmy kolejkę do kontorlera.
Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania zabawą i dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pozwolili dzieciakom zostać troszkę dłużej na nogach :)

Projekt został zrealizowany w ramach Europejskiego Stadionu Kultury.
Przeczytaj jak powstawał projekt BLOCK