Skip to main content

Interaktywna instalacja mappignowa dla Google

By 9 grudnia, 201427 lutego, 2016event, sztuka współczesna, video art, video mapping 3d, vvvv

Projekt obejmował stworzenie interaktywnej instalacji mappingowej, w której uczestnicy konferencji odpowiedzą na pytanie „jaka jest przyszłość Google AdWords” (usługi reklamowej naszej ulubionej korporacji).

W Mediolanie wylądowałem późnym poniedziałkowym popołudniem z walizką pełną pianki, taśmy i projektorem. Miałem tylko jeden dzień na montaż i wymappowanie interaktywnej instalacji, która miała być ciekawostką dla uczestników eventu organizowanego przez włoskie biuro Google. Przestrzeń została wybrana na miejscu i video mapping rozświetlił białe plansze, do których na żywo dogrywane były filmy z uczestnikami konferencji. Największa plansza wyświetlała serię filmów poświęconych AdWords i aby usłyszeć, co mają do powiedzenia uczestnicy, wystarczyło wskazać wybraną plansze dłonią. Mój włoski pozwala mi jedynie zamówić kawę, dlatego przy nagrywaniu filmów i rozmowach z uczestnikami bardzo pomogła mi Costanza Giagnoni. Instalacja uruchamiana była w przerwach między wykładami i cieszyła się sporym zainteresowaniem, łącznie nagraliśmy ponad 25 filmów, z czego większość trafiła do krótkiego klipu z podziękowaniami za wzięcie udziału w konferencji.

Instalacja interaktywna dla Google była moja interpretacja video walla połączonego z video mappingiem i kontrolerem ruchu leap motion.

Duże podziękowania dla świetnej ekipy organizatorów i uczestników za miło spędzony razem czas.
Więcej zdjęć zrobionych przez Daniele Lazzaretto pod Google Summit 2014 Milano