Skip to main content

„Słowiańskie bestie” na Wschodzie Kultury – konkurs

By 26 kwietnia, 2016festiwal, konkurs, nowe media

W ramach nadchodzącego festiwalu Wschód Kultury przy współpracy z Estradą Rzeszowską organizujemy konkurs na rysunek/szkic/ilustrację dla artystów z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Nagrody to 5 x 200Euro, a wybrane prace ożywione zostaną w 3D przez Krzysztofa Szczepańskiego.

Festiwal „Wschód Kultury” to przede wszystkim okazja do współpracy z artystami. Postanowiliśmy, że proces tworzenia naszego projektu powinien rozpocząć się właśnie od naszych przyjaciół ze Wschodu.
Pomysłem na projekt „Słowiańskie bestie” było ożywienie mitów i legend słowiańskich w formie trójwymiarowych postaci zamkniętych w drewnianej skrzyni.
Inspirując się „Bestiariuszem Słowiańskim” (Zych, Vargas) przygotowaliśmy w języku angielskim pięć opisów mitycznych stworów, których interpretację artystyczną pozostawiamy artystom ze Wschodu.
Z nadesłanych rysunków Jury wybierze pięć najlepszych postaci, które zostaną ożywione w 3D przez Krzysztofa Szczepańskiego (animatora postaci takich jak Smaug i wielu innych w filmowej trylogii The Hobbit)

Przygotowane bestie zamkniemy w drewnianej klatce. Będzie je można oglądać, a zarazem dowiedzieć się kilku ciekawostek o tym, jak funkcjonowały w naszej wspólnej słowiańskiej kulturze.

Help us design our Legendary Slavic creatures! ( Drawing contest untill 8.05.2016 )