Skip to main content

Reaktywne video dla Prince of Livia – Perkal pt1

By 23 czerwca, 201427 lutego, 2016audio, nowe media, video art, vvvv

Kilka miesięcy temu dostałem maila od Tomka z Kamp!, któremu spodobał się jeden z motywów instalacji, nad którą wtedy pracowałem. Zapytał, czy moglibyśmy zrobić coś dla jego nowego projektu, rzucając tylko kilka luźnych wskazówek na stworzenie czegoś bardziej w stronę wizualizacji niż klipu muzycznego, co bardzo mi się spodobało. Postanowiłem wyodrębnić elementy muzyczne i używając 5 scieżek przypisać każdej motyw graficzny, reagujący do muzyki.

track
prin1
Tak wygląda 4:36 sekund „Perkal pt1” po analizie dźwięków, co dało mi szerszą perspektywę na to, jakich elementów dokładnie potrzebuję. Kolejnym etapem była praca typowo programistyczna nad stworzeniem patcha i zestawieniem wszystkich elementów razem w jeden audio-reaktywny wizual.

W założeniu klip miał być w pewnym stopniu niedoskonały, ziarnisty i monochromatyczny, dlatego na potrzeby nagrania stworzyłem strukturalne tło gęsto zalane świeżą, biała farbą, aby linie dosłownie sączyły się po jego powierzchni.
Całość została złożona z wielu ujęć tego samego procesu audio-reaktywnej video wizualizacji. Po wielu godzinach zaloopowanego słuchania, znam już chyba każdy beat na pamięć, ale dalej miło mi się tego słucha, co tylko dobrze wróży nowemu księciu!

Materiał z pierwszej EPki Prince of Livia ma pojawić się już jutro, a na nim 4 bardzo przyjemne kawałki, więc polecam sprawdzić Shallow.