SecondStroke na Biennale WRO – Sound design

By Czerwiec 11, 2013 Marzec 2nd, 2016 różne

Nieodłącznym elementem video mappingu i instalacji SecondStroke jest dźwięk, nawet jeśli nie jest to świadome postrzeganie to audio-reaktywność projekcji daje dodatkowy efekt w połączeniu z interakcją.

W udźwiękowieniu naszej pracy pomogli dr Radosław Rudnicki, James Mainwaring i Tom Adams, czyli muzyczne trio Space F!ght.
Dźwięki interpretujące elementy obrazu zostały nagrane w studio Katedry Muzyki na Uniwersytecie w York (UK), a o profesjonalny miks i mastering zadbał Radek w późniejszym procesie obróbki.

Motywem przewodnim był ambientowy gitarowy loop SF WRO 01. Poniżej przykład tego i dwóch innych spośród jedenastu ścieżek, jakie towarzyszyły pracy.

Finalnie ścieżka dźwiękowa SecondStroke była losowo dobierana przy każdej próbie eksploracji obrazu. To sprawiało, że doświadczenie wizualno-dźwiękowe było unikalne dla każdego, kto podjął się interakcji. Sterowanie dłonią determinowało też głośnik, z jakiego dobiegały dźwięki, balans L/R stereo działał w czasie rzeczywistym.

To już ostatni tydzień „Pierścieni Saturna” w ramach Biennale WRO 2013 we Wrocławiu, ostatnia szansa, aby tam zobaczyć SecondStroke.

Przeczytaj coś jeszcze:

Instalacja interaktywna – Hader / Rudnicki n... Nowa przestrzeń dla sztuki - Dni otwarte w BWA Krosno Siedziba na ul. Portiusa 4 to nie tylko nowe miejsce do pracy, ale też wyzwania, emocje, nowy...
Musical „Grease” w G2A Arena z mapping... Przygotowaliśmy video mappingowe tła dla musicalu "Grease" przy współpracy z Akademia Aktorska Artysta. Musical "Grease" to klasyk, pełen tancerzy w ...
Video Mapping na Muzeum im. rodziny Ulmów w Markow... Do projektu video mappingu na muzeum "Droga sprawiedliwych" dołączyliśmy na kilkanaście dni przed projekcją, aby wyprowadzić pierwszą część projekcji ...
Mapping na ceremonii Mistrzostw Europy w biathloni... Mieliśmy przyjemność zaprojektowania i wyświetlenia mappingu na otwarcie IBU Otwartych Mistrzostw Europy w biathlonie 2017 w Dusznikach-Zdroju. To ko...
Translate »