Każde z poniższych wydarzeń to dobra okazja by na żywo zobaczyć prace związane z nowymi mediami lub video mappingiem.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SCWAW #3 | Wirtualna rzeczywistość

1 marca, 2016 @ 5:00 pm UTC+0

Marcowe spotkanie sieci StoryCode poświęcone będzie wirtualnej rzeczywistości.

Czy rzeczywiście 2016 rok będzie rokiem VR? Jak wykorzystać wirtualną rzeczywistość nie tylko do tworzenia doświadczeń, ale też do opowiadania historii? Jak wygląda Polska społeczność twórców VR i jakie projekty obecnie powstają? W jaki sposób z wirtualnej rzeczywistości mogą korzystać telewizja, muzea, placówki edukacyjne?

Gościem spotkania będzie Beata Biel z Google News Lab, która prowadzi szkolenia dla mediów w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedstawi możliwości wykorzystania wideo 360 i wirtualnej rzeczywistość przez dziennikarzy i redakcje internetowe oraz telewizję. Opowie również o tym, w jaki sposób można samemu rozpocząć eksperymentowanie z VR.

Zespół Farm 51 zaprezentuje przedpremierowo Chernobyl VR Project – wirtualną wycieczkę po miejscu katastrofy. Technologia Reality 51, na której oparty jest projekt wykorzystuje m.in. zaawansowane skanowanie 3D, zdjęcia sferyczne, filmy stereoskopowe i rozwiązania augmented reality. Premiera projektu zaplanowana jest na kwiecień 2016 roku, w 30-tą rocznicę wybuchu w Czarnobylu.

W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele grupy badawczej „Sferyczny Film 3D – narodziny nowego języka wizualnego w narracji”, która powstała w Szkole Filmowej w Łodzi. Dr Iwona Pomianowska, Jacek Nagłowski i dr hab. Milenia Fiedler opowiedzą o prowadzonych przez siebie badaniach narracji w trójwymiarowym filmie sferycznym, o budowaniu poczucia imersji w VR oraz o wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości do tworzenia wirtualnych muzeów i galerii sztuki.

Maciej Zasada i Karol Góreczny z polskiego oddziału interaktywnego studia Unit9 opowiedzą o wielozmysłowych doświadczeniach w wirtualnej rzeczywistości. Studio specjalizuje się m.in. w projektach, w których gogle i smartfony to tylko część sprzętu dzięki któremu budowane są multisensoryczne wrażenia odbiorców.

———

Partnerem spotkania jest Narodowy Instytut Audiowizualny.

Prosimy o rejestrację poprzez link:
http://www.meetup.com/StoryCode-Warsaw-Meetup/events/228608805/

———-

StoryCode to międzynarodowa społeczność, skupiająca twórców z różnych dziedzin poszukujących nowoczesnych form narracji. Do udziału zapraszamy autorów posługujących się zarówno słowem pisanym i mówionym, filmowców, projektantów i programistów.

W obszarze naszego zainteresowania leżą takie zjawiska jak opowiadanie historii z wykorzystaniem wielu platform i narzędzi (transmedia, cross-media), interakcja i partycypacja. Nasze spotkania są poświęcone zarówno nowym formom dokumentalnym (dokument interaktywny, dokument uczestniczący) jak i fabularnym (interaktywny film, narracja w grach, immersive theatre, Alternate Reality Games). Interesują nas nowe technologie (rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, internet rzeczy) i narzędzia, które można wykorzystać do opowiadania historii i angażowania w nie odbiorców. Staramy się również poszukiwać odpowiedzi na tak istotne kwestie jak modele biznesowe i monetyzacja.

StoryCode działa w 20 miejscach na świecie, a obecnie również w Warszawie.

Szczegóły

Data:
1 marca, 2016
Czas:
5:00 pm UTC+0
Wydarzenie kategoria:

Organizator

StoryCode Warsaw / StoryCode Warszawa
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/StoryCodeWarsaw/

Miejsce

Narodowy Instytut Audiowizualny
Wałbrzyska 3/5
Mokotów, 02-739 Poland
Telefon:
+ 48 22 380 49 00

Kalendarz będzie uzupełniany możliwie na bieżąco, jeśli chcesz dodać wydarzenie napisz do nas