Każde z poniższych wydarzeń to dobra okazja by na żywo zobaczyć prace związane z nowymi mediami lub video mappingiem.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

HAPTICATHON / PL / Poznań

9 maja, 2015 @ 8:00 am - 10 maja, 2015 @ 5:00 pm UTC+0

Zapraszamy Was na pierwszy w Polsce i na świecie Hapticathon – hackathon z udziałem ultrasonicznej technologii haptycznej, która pozwala tworzyć wrażenia dotykowe na ekranie urządzeń.

9 maja – 10 maja / POZNAŃ / Concordia Design

Co zrobić, aby wziąć udział w Hapticathonie? Wejdź na https://hapticathon.typeform.com/to/KnnJ5S i wypełnij formularz zgłoszeniowy, najpóźniej do 29 kwietnia 2015. Wszystkie osoby zakwalifikowane do Hapticathonu zostaną powiadomione drogą mailową 1 maja 2015r.

IDEA
White Ducky i Programa.pl zapraszają koderów działających w środowisku Android oraz humanistów, designerów, neuronaukowców i wszystkich entuzjastów nowych technologii na weekend eksploracji! Podczas Hapticathonu zespoły złożone z programistów i osób kreatywnych zaprojektują i zbudują aplikacje, które wykorzystają haptykę do wzbogacenia interakcji z urządzeniami o zmysł dotyku.

NARZĘDZIA
To nie jest żart! Mamy do dyspozycji laboratoryjny prototyp urządzenia – TPad – wykorzystujący ultrasoniczną technologię haptyczną. Został wyprodukowny przez Tangible Haptics i udostępniony nam przez Microsoft Research. Ta technologia pozwala na poczucie faktur, kształtów i dynamiki na powierzchni urządzenia.

Prototyp pojawił sie u nas jako cześć projektu badawczego prowadzonego przez White Ducky X. Więcej szczegółów możecie znaleźć nawww.WhiteDucky.com/x/

WIZJA
Przez eksperymentowanie i poszukiwanie aplikacji dla nowej technologii haptycznej dowiemy się jak w przyszłości będziemy używać ekranów, kupować online, czy dotykać się na odległość. I kto wie, może uda nam się stworzyć coś niesamowitego!

Pamiętajcie – wszystkie projekty konkursowe pozostają Waszą własnością intelektualną.

Organizatorzy oraz sponsorzy przewidzieli cenne nagrody dla najlepszych projektów.

Link do regulaminu wydarzenia: http://hapticathon.com/regulamin.pdf

Szczegóły

Start:
9 maja, 2015 @ 8:00 am UTC+0
Koniec:
10 maja, 2015 @ 5:00 pm UTC+0
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/481083608707088/

Miejsce

Nienazwane Miejsce
Poznań, Polska + Google Map

Kalendarz będzie uzupełniany możliwie na bieżąco, jeśli chcesz dodać wydarzenie napisz do nas