Każde z poniższych wydarzeń to dobra okazja by na żywo zobaczyć prace związane z nowymi mediami lub video mappingiem.
- To wydarzenie minęło.
DOTYK I PRĄD – warsztaty tworzenia instalacji interaktywnej
19 lutego, 2016 @ 4:00 pm - 27 lutego, 2016 @ 7:00 pm UTC+0
DOTYK I PRĄD Otwarcie pracowni interaktywnej.
Przygotuj się na połączenie Arduino, zaskakujących dźwięków i różnych materiałów przewodzących prąd. Wspólnie uwolnimy wyobraźnię, odkrywając możliwości technologii Bare Conductive, która w przystępny sposób pozwala na tworzenie interaktywnych instalacji dotykowych.
Zobacz jak to działa:
https://www.youtube.com/watch?v=dKFRweXei90
Inspirując się tematyką miejską stworzymy interaktywny kolaż z wbudowanymi czujnikami dotykowymi, które uruchamiają dźwięki ukryte w obrazie. Efektem warsztatów będzie wielkoformatowy obraz-instrument, na którym zagramy wspólnie z Seanem Palmerem, Pawłem Szamburskim i Patrykiem Zakrockim w dniu otwarcia klubu na ul. Młynarskiej 35A (27 lutego godz. 16:30).
Zapraszamy na warsztaty osoby początkujące, zainteresowane połączeniem obrazu, dźwięku i nowych technologii. Nie wymagamy umiejętności programowania, ale czekamy na otwarte głowy.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy:
————————————————————————-
Program warsztatów:
19 lutego /piątek/ godz. 17-20: Wprowadzenie – jak pracować z Bare Conductive.
20 lutego /sobota/ godz. 10-15: Tworzenie instalacji dotykowej – praca z obrazem.
21 lutego /niedziela/ godz. 10-15: Tworzenie instalacji dotykowej – praca z dźwiękiem.
26 lutego /piątek/ godz. 16-20: Montaż instalacji, prace techniczne pod okiem Łukasza Szulca.
27 lutego /sobota/ godz. 16:30: Wernisaż obrazu i koncert improwizowany – Sean Palmer, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki.
———————————————————————-
Prowadzenie:
Łukasz Szulc – perkusista, animator kultury, pedagog. Absolwent kierunku Zaawansowane Multimedia w szkole Polsko – Japońskiej. Zaciekle poszukuje nowych technologii związanych z dźwiękiem
i obrazem. Meloman, archiwista muzyczny i pasjonat muzyki jazzowej, soulowej, etniczneji elektronicznej. Założyciel lubelskiej orkiestry perkusyjnej Sambasim oraz członek projektów muzycznych m. in.: Uratujmy Afrobeat, Bloco X, Open Source. Prowadzi warsztaty w szkole rytmu Bloco Central i Ritmo Bloco. Uwielbia eksperymentować z techniką cyfrową ale jednocześnie jest wielkim fanem analogowej epoki od śrubokrętu do starego syntezatora.
Kinga Szulc – animatorka kultury, projektantka i pedagog. Organizatorka cyklicznych targów mody i designu Lublin Pop UP Shop. Na co dzień wykłada w Lubelskiej Szkole Sztuki Projektowania. Fascynuje się nowymi trendami i wzornictwem przemysłowym, architekturą industrialną i malarstwem hiperrealistycznym.
Anna Płachecka – animatorka kultury, koordynatorka projektów społeczno-artystycznych w Wolskim Centrum Kultury, a wcześniej w Białołęckim Ośrodku Kultury (Lato tuż obok, Nowi Warszawiacy) oraz Stowarzyszeniu Katedra Kultury (Interwencje osiedlowe, Majówka Targówka). Uwielbia pracować z ludźmi, tworzyć przestrzeń do twórczej ekspresji i integrować lokalne społeczności różnymi metodami.
Miejsce: Wolskie Centrum Kultury, ul. Młynarska 35A
Dojazd tramwajami 13, 20, 23, 24 (przystanek Długosza) i autobusami 171, 190 (przystanek Młynarska).
Kalendarz będzie uzupełniany możliwie na bieżąco, jeśli chcesz dodać wydarzenie napisz do nas