Celem video mappingu było oświetlenie nietypowej fasady budynku V Politechniki Rzeszowskiej za pomocą video mappingu i artystyczne zobrazowanie charakteru uczelni.
W tym roku Politechnika Rzeszowska świętuje swoje 65-lecie, dlatego pierwsza część mappingu była swego rodzaju kroniką z archiwalnymi zdjęciami i podkładem lektorskim. Projekcje zdjęć zaprezentowane w tle przeszły w typowy video mapping oparty o strukturę budynku.
W tej część postaraliśmy się ująć zjawiska naukowe, począwszy od wielkiego wybuchu, przez ukazanie natury cząsteczek, kończąc podróżą kosmiczną na Marsa. Efekty, pomimo, że abstrakcyjne, nie były przypadkowe. Za research i zebranie inspiracji odpowiadała Justyna Chrobak absolwentka PRz.
Sekwencja DNA
Staraliśmy się, aby każdy z sześciu wydziałów został ujęty w projekcji. Dodatkowo wplecione zostały projekty studentów z kół naukowych.
W mappingu na kopule wpisany został m.in. konektom, liczba Pi, połączenia sieciowe, sekwencja DNA, woda. Pojawiły się również modele hexacoptera, motoszybowca, balonu stratosferycznego i nagrodzony w tym roku projekt łazika marsjańskiego, precyzyjnie wymodelowany przez Dawida.
Całość mappingu była podkreślona podkładem muzycznym autorstwa Dawida Majewskiego, multiinstrumentalisty i kompozytora pracującego na styku elektroniki i muzyki akustycznej. Sound design nadał projektowi charakter i lekkość w odbiorze, pozostając w nowoczesnej stylistyce.
Mapping na Politechnice Rzeszowskiej był elementem „Nocnych spotkań z nauką” organizowanych już po raz drugi przez Politechnikę Rzeszowską.
Projekcja w zapętlonej formie rozświetlała budynek przez ponad 3 godziny.
Zdjęcia z przygotowań
Więcej o wydarzeniu:
Relacja z TVP Rzeszów
Rzeszów News