Skip to main content

Jesteśmy w projekcie „Polish Art Tomorrow”

By 15 kwietnia, 201427 lutego, 2016publikacje, sztuka współczesna, video art

Bardzo cieszymy się z możliwości wzięcia udziału w projekcie badawczym „Polish Art Tomorrow” będącego konsekwencją postanowień Konferencji Polska Biennale

Na stornie organizatorów możemy przeczytać:
„Polish Art Tomorrow to projekt badawczy, którego celem jest stawienie pytań o tożsamość sztuki polskiej, w zakresie lokalnym jak i globalnym oraz próba jej aktualnego zdefiniowania. To ogólnopolskie badanie środowisk twórczych dające obiektywna i w miarę możliwości pełną wiedzę na temat potencjału twórczego artystów debiutujących po 2000 roku.
Inicjatywa powstała na bazie porozumienia kilkunastu wybranych galerii i organizacji NGO zajmujących się działalnością artystyczną z całej Polski o nazwie „Polska Biennale”, oraz cyklu 6 konferencji, które się odbyły w Polsce na przestrzeni ostatnich trzech lat. Począwszy od lutego 2013 roku rozpoczęły się prace koncepcyjne i przygotowawcze do wdrożenia projektu, oraz wyłoniony został zespół ekspercki. Wypracowana przez ten niezależny zespół koncepcja badań, jest gwarancją ich obiektywności, w odniesieniu do stawianego celu, którym ma być wskazanie drogi rozwoju sztuki polskiej, w kontekście sztuki światowej.”

precyzja_rudnicki_hader_ochała

Nasza grupa została zarekomendowana przez Centrum Sztuki Mediów WRO i z niecierpliwością czekamy na dalszy ciąg wydarzeń.

Więcej informacji na temat projektu na stronie Polish Art Tomorrow