Skip to main content

Precyzja Miasta – Festiwal Przestrzeni Miejskiej 2013

By 2 czerwca, 20137 marca, 2016event, koncert, video mapping 3d, vvvv, wizualizacje

Festiwal Przestrzeni Miejskiej skupia uwagę mieszkańców na działaniach w przestrzeni publicznej, pokazuje jak w ciekawy sposób zagospodarować i zrewitalizować przestrzeń miejską. Przy okazji festiwalu promowane są działania i artyści nawiązujący do tematyki urbanistycznej. Były warsztaty dla dzieci, wykłady Filipa Springera o architekturze, Nawer namalował solidny mural w przejściu podziemnym PKP itp.

hala

Tego roku moim zadaniem na FPM był mapping hali wachlarzowej na zakończenie sobotniej imprezy na terenach PKP pt. „Precyzja Miasta”.
W wizualizacji opartej o ruchomy model 3d użyłem materiały video ukazujące budujący się  Rrzeszów z lat 70tych i aktualne zdjęcia miasta i jego mieszkańców. Całość dopełniona była industrialnymi elementami reagującymi na  dźwięk, podkreślając charakter miejsca festiwalu.

Dobre koncerty zagrali L.U.C. i Smolik jednak deszcz i niska temperatura sprawiły, że większość osób uciekło na jedno małe z sokiem gdzieś na rynek. Finalnie wizualizacje obejrzeli najbardziej wytrwali – szacun!  :)

Podziękowania dla organizatorów i Estrady Rzeszowskiej za pomoc w zrealizowaniu tego projektu.