Skip to main content

Projekcje na Narodowym Forum Muzyki czyli #NFMstart

By 15 września, 201527 lutego, 2016event, koncert, video art, video mapping 3d

Mapping na otwarcie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu był finałowym elementem projektu [muzyka_jest] przygotowanego przez grupę Extended Studio we współpracy z nami. Do pracy przy mappingu zaprosił mnie Jakub Lech (IPgroup) i razem byliśmy odpowiedzialni za nagranie elementów tańca oraz stworzenie finałowej sekwencji końcowej projekcji na fasadzie NFM.

Projekcje na Narodowym Forum Muzyki były wydarzeniem inaugurującym otwarcie jedno z największych tego typu obiektów w Polsce. Budynek mierzył 50 metrów długości dlatego do oświetlenia posłużyły bardzo jasne projektory w stacku (połączone) i to nie do końca wystarczyło przy tak ciemnej i wymagającej fasadzie. Gwiazdą sekwencji była Ilona Gumowska, tancerka nowoczesna, z którą mieliśmy okazję współpracować przy spektaklu muzycznym Tempus Fantasy. Na próbach w sali teatru Capitol zaproponowała nam swój układ oraz zaprezentowała motywy, które świetnie współgrały z muzyką Marcina Cichego. Kolejnym etapem prac były nagrania video na scenie głównej Capitolu, gdzie przy pomocy świateł, projektorów uzyskaliśmy tajemnicze sceny pełne ruchu i dynamiki. Nad całością nagrań czuwała reżyser widowiska Martyna Majewska.
Tę pracę świetnie oddaje film zmontowany przez Jakuba, będący również zapowiedzią projekcji na fasadzie NFM.

Kolejny dzień spędziliśmy we wrocławskim Teatrze Lalek, gdzie nagrywaliśmy motywy uzupełniające oraz efekty z użyciem kamery podczerwieni. W projekcji na Narodowym Forum Muzyki nacisk położony był na synchronizację technologii z muzyką.
Mapping na fasadzie Narodowego Forum Muzyki trwał około 15 minut i był raczej abstrakcyjną minimalistyczną formą.Występ Ilony połączony z naszymi nagraniami współgrał ze światłami i projekcją na budynku NFM.

ilona

Efekty tej współpracy oraz świetny występ Ilony na żywo pojawiają się w mappingu od 12:42, o całości projektu można przeczytać w Gazecie Wyborczej