Wystawa zdjęć i video mapping - Światłem odbudowane - Precyzja

Wystawa zdjęć i video mapping – Światłem odbudowane

By Październik 18, 2016dynamiczne, festiwal, różne, video mapping 3d

Biała ściana w samym sercu miasta to idealne miejsce na chwilową interwencję artystyczną taką jak video mapping. Podczas Wschodu Kultury w Rzeszowie udało się nam połączyć kilka odrębnych dziedzin sztuki w jednym spójnym projekcie zamykającym festiwal.
Pomysłem było odtworzenie elementów architektury Lwowa i wpisanie jej w krajobraz rzeszowskiego rynku.
Projekt miał na celu przybliżenie postaci fotografika Alexieja Iutina oraz piękna architektury Lwowa ukazanej w sposób bardzo ulotny przez rysunek i projekcję 3D.
Jednym z podejmowanych w twórczości A. Iutina tematów są ginące ślady polskości we Lwowie – budynki, pomniki, a także detale architektoniczne, tabliczki z dawnymi nazwami ulic czy przedwojenne reklamy. To właśnie fotografie architektury Lwowa, będące w projekcie inspiracją do szkiców/rysunków fasad, zostały później przełożone na projekt 3D i ostatecznie video mapping na ścianie budynku w Rzeszowie. Zależało nam, aby niepublikowane w wyniku choroby artysty zdjęcia ujrzały światło dzienne podczas wystawy tymczasowej, prezentowanej w trakcie Wschodu Kultury i były dla nas inspiracją do pracy nad animacją. Fotografie wybrał i dostarczył kurator wystawy fotografik Jacek Szwic, od lat współpracujący z Aleksiejem i aktywnie działający w kręgach fotografii w Przemyślu.

Patrycja Ochała, inspirując się wybranymi fotografiami i motywami Polskości, przygotowała serię wyimaginowanych fasad.
Nasz pokaz w formie 5-minutowej, zapętlonej animacji 3D, przedstawiającej nadbudowywanie się rysunkowych fasad, był uzupełniony o fotografie Aleksieja oraz muzykę skomponowaną przez dr. Radka Rudnickiego.
Dodatkowo wybrane zdjęcia wraz z opisem zostały wydrukowane i umieszczone na dwustronnych podświetlanych planszach ustawionych na pasie zieleni przy parkingu obok Ratusza.
Mapping wyświetlany był przez dwa dni od godziny 21:30 do 24:00 i przyjął formę instalacji, którą napotykali na drodze mieszkańcy Rzeszowa zmierzający na rynek.
W ten sposób architektura Lwowa w ten efemeryczny sposób stała się na moment elementem rzeszowskiego pejzażu miejskiego.

Więcej o projekcie na wideo przygotowanym z eventu oraz podróży do Lwowa z wizytą u Aleksieja Iutina.

Przeczytaj coś jeszcze:

Mapping w muzeum biuskupów warmińskich Założeniem mappingu na makiecie było zaprezentowanie historii zamku biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Mapping w muzeum zakładał użycie trz...
Video Mapping pomnika w Rzeszowie Mapping pomnika zrealizowaliśmy przy okazji kolejnej edycji Festiwalu Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie. Inicjatorem tego wydarzenia był dyrektor fest...
Projekcje wielkoformatowe „Zapal Światło Wolności”... Z okazji 34 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku, obsługiwałem projekcje wielkoformatową "Zapal światło wolności" na Podkarpacki...
Video Mapping na Politechnice Rzeszowskiej Celem video mappingu było oświetlenie nietypowej fasady budynku V Politechniki Rzeszowskiej za pomocą video mappingu i artystyczne zobrazowanie charak...
Translate »