Video Mapping na Politechnice Rzeszowskiej - Precyzja

Video Mapping na Politechnice Rzeszowskiej

By Październik 7, 2015event, nowe Media, video art, video mapping 3d

Celem video mappingu było oświetlenie nietypowej fasady budynku V Politechniki Rzeszowskiej za pomocą video mappingu i artystyczne zobrazowanie charakteru uczelni.

W tym roku Politechnika Rzeszowska świętuje swoje 65-lecie, dlatego pierwsza część mappingu była swego rodzaju kroniką z archiwalnymi zdjęciami i podkładem lektorskim. Projekcje zdjęć zaprezentowane w tle przeszły w typowy video mapping oparty o strukturę budynku.
W tej część postaraliśmy się ująć zjawiska naukowe, począwszy od wielkiego wybuchu, przez ukazanie natury cząsteczek, kończąc podróżą kosmiczną na Marsa. Efekty, pomimo, że abstrakcyjne, nie były przypadkowe. Za research i zebranie inspiracji odpowiadała Justyna Chrobak absolwentka PRz.

dnaSekwencja DNA

Staraliśmy się, aby każdy z sześciu wydziałów został ujęty w projekcji. Dodatkowo wplecione zostały projekty studentów z kół naukowych.
W mappingu na kopule wpisany został m.in. konektom, liczba Pi, połączenia sieciowe, sekwencja DNA, woda. Pojawiły się również modele hexacoptera, motoszybowca, balonu stratosferycznego i nagrodzony w tym roku projekt łazika marsjańskiego, precyzyjnie wymodelowany przez Dawida Rysia.

model

Całość mappingu była podkreślona podkładem muzycznym autorstwa Dawida Majewskiego, multiinstrumentalisty i kompozytora pracującego na styku elektroniki i muzyki akustycznej. Sound design nadał projektowi charakter i lekkość w odbiorze, pozostając w nowoczesnej stylistyce.

Mapping na Politechnice Rzeszowskiej był elementem „Nocnych spotkań z nauką” organizowanych już po raz drugi przez Politechnikę Rzeszowską.
Projekcja w zapętlonej formie rozświetlała budynek przez ponad 3 godziny.

Zdjęcia z przygotowań – Dawid Ryś

 

Więcej o wydarzeniu:
Relacja z TVP Rzeszów
Rzeszów News

Przeczytaj coś jeszcze:

Musical „Grease” w G2A Arena z mapping... Przygotowaliśmy video mappingowe tła dla musicalu "Grease" przy współpracy z Akademia Aktorska Artysta. Musical "Grease" to klasyk, pełen tancerzy w ...
Projekcje na koncercie 3 Dźwięki Komedy Stworzyliśmy oprawę wizualną dla multimedialnego show „Trzy dźwięki Komedy” poświęconemu Krzysztofowi Komedzie, który miał premierę w Częstochowie 27 ...
Video Mapping na Muzeum im. rodziny Ulmów w Markow... Do projektu video mappingu na muzeum "Droga sprawiedliwych" dołączyliśmy na kilkanaście dni przed projekcją, aby wyprowadzić pierwszą część projekcji ...
Mapping na ceremonii Mistrzostw Europy w biathloni... Mieliśmy przyjemność zaprojektowania i wyświetlenia mappingu na otwarcie IBU Otwartych Mistrzostw Europy w biathlonie 2017 w Dusznikach-Zdroju. To ko...
Translate »