„Słowiańskie bestie” na Wschodzie Kultury – konkurs

By Kwiecień 26, 2016 różne, konkurs, festiwal

W ramach nadchodzącego festiwalu Wschód Kultury przy współpracy z Estradą Rzeszowską organizujemy konkurs na rysunek/szkic/ilustrację dla artystów z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Nagrody to 5 x 200Euro, a wybrane prace ożywione zostaną w 3D przez Krzysztofa Szczepańskiego.

Festiwal „Wschód Kultury” to przede wszystkim okazja do współpracy z artystami. Postanowiliśmy, że proces tworzenia naszego projektu powinien rozpocząć się właśnie od naszych przyjaciół ze Wschodu.
Pomysłem na projekt „Słowiańskie bestie” było ożywienie mitów i legend słowiańskich w formie trójwymiarowych postaci zamkniętych w drewnianej skrzyni.
Inspirując się „Bestiariuszem Słowiańskim” (Zych, Vargas) przygotowaliśmy w języku angielskim pięć opisów mitycznych stworów, których interpretację artystyczną pozostawiamy artystom ze Wschodu.
Z nadesłanych rysunków Jury wybierze pięć najlepszych postaci, które zostaną ożywione w 3D przez Krzysztofa Szczepańskiego (animatora postaci takich jak Smaug i wielu innych w filmowej trylogii The Hobbit)

Przygotowane bestie zamkniemy w drewnianej klatce. Będzie je można oglądać, a zarazem dowiedzieć się kilku ciekawostek o tym, jak funkcjonowały w naszej wspólnej słowiańskiej kulturze.

Help us design our Legendary Slavic creatures! ( Drawing contest untill 8.05.2016 )

Przeczytaj coś jeszcze:

Słowiańskie Bestie w Ambasadzie Polskiej w Bruksel... Nasza instalacja interaktywna "Słowiańskie bestie", na co dzień strasząca zwiedzających w rzeszowskiej trasie podziemnej, wyruszyła na kilka dni do Br...
Wyniki konkursu „Słowiańskie bestie” Zwycięzcami konkrusu zostali Iryna Artyshkova, Maksym Popovych i Taras Popovych! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje prace i gratuluje...
Warsztaty mappingu dla młodzieży #AktywnyS3 Współpracując z Fundacją Rozwoju "Dobre Życie" miałem okazję przeprowadzić krótkie warsztaty mappingu i animacji dla grupy aktywnej młodzieży ze Strzy...
Collide@CERN / Open Call 23 June 2015 Open Call https://vimeo.com/118251483 After three successful years within the Prix Ars Electronica Collide@CERN Award, CERN and Ars Electr...
Translate »