Rezydencja, trasa i wizualizacja danych w UK

Połowe maja i większą część czerwca spędziłem na wyspach za sprawką dr Rudnickiego i nagrody Emerging Exellence Award dla projektu Space F!ght.

Projekt został wybrany przez Help Musicians UK i otrzymaliśmy grant, który pozwolił na małą trasę koncertową oraz tygodniową rezydencję w Walii w pełnym składzie przy pełnej lodówce.
Space F!ght powiększył sie na czas trwania rezydencji i koncertów o wokalistkę Annę Edgington (Wellingotn, NZ), trębacza dr Matta Postle (Charlotte,USA) oraz perkusjonistę dr Enrico Bertelli (Londyn,UK) i w takim mniej więcej składzie zaprezentowaliśmy najnowszy materiał na koncertach w Leeds (Lock-in, Verve), Londynie (Lexington), Yorku (Festival of Ideas) i Sheffield (Lescar).

Sonifikacja i wizualizacja danych.
W Yorku na Festival of Ideas, po raz kolejny zaprezentowaliśmy sonifikację danych ozonu połączoną z poprzedzającym koncert krótkim wykładem na temat problemu, jaki stanowi ozon w dolnych częściach atmosfery.
Postanowiłem podejść do tematu wizualizacji danych w nieco inny sposób, tworząc iluzje spękanych ścian, które uzależnione od natężenia ozonu ulegały destrukcji, żeby po chwili ponownie się odbudować. Twarde dane były zaprezentowane w formie trójwymiarowego sześcianu, reprezentującego skalę problemu.
Tym razem w sonifikacji wprowadziliśmy element progów szkodliwości ozonu (od 40ppb ozon szkodzi roślinom i małym zwierzętom, od 50ppb ludziom). Na wizualizacji reprezentowane to było odpowiednim kolorem oraz ikonami.
Tym razem nie skalowaliśmy danych i wartości cząsteczek były prezentowane dokładnie takie, jakie otrzymaliśmy z satelity NASA (serio).

IMG_0804

Kolejny koncert to Manchester Jazz Festiwal .

Przeczytaj coś jeszcze:

Instalacja interaktywna – Hader / Rudnicki n... Nowa przestrzeń dla sztuki - Dni otwarte w BWA Krosno Siedziba na ul. Portiusa 4 to nie tylko nowe miejsce do pracy, ale też wyzwania, emocje, nowy...
Gold4 w finale UPC Digital Art Wraz z Radkiem Rudnickim trafiliśmy do finału konkursu sztuki nowych mediów UPC Digital Art. Praca przedstawia działanie sieci cyfrowej waluty Bitcoi...
Video Mapping na Politechnice Rzeszowskiej Celem video mappingu było oświetlenie nietypowej fasady budynku V Politechniki Rzeszowskiej za pomocą video mappingu i artystyczne zobrazowanie charak...
Mapping historyczny na 650-lecie Jasła Zrealizowaliśmy kolejny mapping historyczny, tym razem z okazji 650-lecia nadania praw miejskich Jasłu. Projekt obejmował przedstawienie wydarzeń od ...
Translate »