Instalacja video mappingowa i koncert na FreshAIR 2015

By Lipiec 6, 2015 Luty 27th, 2016 dynamiczne, audio, video mapping 3d, event, video art, wizualizacje, live VJing

Biennale FreshAir stwarza wyjątkową możliwość zobaczenia różnorodnych form rzeźbiarskich i instalacji w pięknym otoczeniu posiadłości Państwa Able Smith na południu Anglii. Podczas trwającego trzy dni wernisażu tegorocznej wystawy, mieliśmy okazję zagrać na żywo z Radkiem Rudnickim oraz zaprezentować instalację audio-video-mappingową w przestrzeni małego domku przy korcie tenisowym.

Na zaproszenie Radka i organizatorów przyleciałem do Manchesteru, skąd pojechaliśmy do Quenington. To moja kolejna wizyta na Starej Plebanii (Quenington Old Rectory), prywatnej zabytkowej posiadłości z niesamowitym ogrodem.

Podobnie jak ostatnio tłem do naszego live-actu była fasada biblioteki. Podczas koncertu Radek używał całego zestawu elektroniki w tym instrumentów elektrona i syntezatorów modularnych eurorack. Ja z kolei przetestowałem mój najnowszy setup do generatywnych wizualizacji VJJ zaprogramowany w vvvv.

Dodatkowym projektem było stworzenie instalacji, która mogłaby być prezentowana przez kolejne trzy tygodnie wystawy. Radek przygotował 20-minutowy ambientowy utwór, który sączył się z pięciu głośników w małym drewnianym domku przy korcie tenisowym.
Wewnątrz ustawiliśmy przygotowaną wcześniej instalację z betonowych cegieł, do których zaprogramowałem losowy wzór rozświetlania, bezpośrednio spięty z muzyką Radka. Finalny loop został nagrany na DVD i spięty z projektorem tak, aby instalacja mappingowa nie sprawiała kłopotów organizatorom. Instalacja została nazwana „Precyzyjna Sztuka” i była do kupienia przez odwiedzających, jak i pozostałe z ponad 130 rzeźb, jakie znalazły się w ogrodzie.

Wywiad ze mną i Radkiem o naszej współpracy na FreshAIR (od 6 minuty):

wywiad

 

Info w prasie:

IMG_20150611_090945

Translate »